Kırkayak

Kırkayak Oyunu İzmir

Eğlenceli oyunlar, yarışmalar ve aktiviteler için İzmir Organizasyon firması olarak sizler için bir etkinlik takvimi hazırlıyoruz. Piknik organizasyonu, şenlik organizasyonu, açık alan aktiviteleri gibi her türlü organizasyonlarınız için, çok keyif alacağınız oyunlar ve yarışmalar için animasyon ekibimiz yaratıcı aktiviteleriyle sizlere destek oluyor. Hem çocuklar hem de yetişkinlere yönelik olarak gerçekleştireceğimiz organizasyonlarımızda, yediden yetmişe herkesin eğlenceli ve keyifli vakit geçireceklerinin garantisini veriyoruz. Bireysel ve takım oyunları olarak organizasyonlarda oynatılan oyunlarımızdan birisi ‘kırkayak’ oyunu.

Kırkayak Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

Oyun için paletlerden yapılmış olan, kenarlarında yarışmacıların tutunmaları için halatlar olan bir platform kullanılır. Takımlar 2 ayrı grup şeklinde 5 ya da 6 kişi olarak belirlenir. Yarışmacıların sağ ve sol ayakları paletlerde olmak zorundadır. Halatlara tutunarak ve adım atarak başlangıç çizgisinden bitiş çizgisine kadar parkuru taşımaya çalışırlar. Oyunda takım halinde hareket etmek ve senkronize olmak çok önemlidir.

Kırkayak Oyunun Kuralları Nedir?

 • Yarışmacıların ayakları paletlerin dışında olamaz.
 • Her bir yarışmacı paletin kenarındaki halatlara tutunarak hareket etmek zorundadır.
 • Oyuncular parkuru başlangıç çizgisinden bitiş çizgisine kadar en kısa sürede götürmek zorundadırlar.

Oyun Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Oyun hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle oynayabileceği bir oyundur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Profesyonel animatörlerimiz yaş grubuna göre oyunu yönlendirirler.

Kırkayak Oyununun Kazanımları Nelerdir?

 • Oyuncular bu oyunla fiziksel beceri kazanırlar.
 • Her yaş grubu için çok keyifli ve eğlenceli bir oyundur.
 • Takım oyunları arasında ekip ruhunu en güçlü tutan oyunlardan biridir. Yarışmacılar ekip arkadaşlarıyla uyumlu ve senkronize bir şekilde hareket ederler.
 • Herkes tarafından bilinen, eski ve eğlenceli bir oyundur.
 • İzleyiciler için de eğlenceli, heyecanlı ve merakla izlenen bir oyundur.
 • Bu tür takım oyunları ve bireysel oyunlar organizasyonlarınızı farklı ve eğlenceli kılar.

İzmir Organizasyon ve Animasyon Oyunları Hizmeti

Uzun yıllardır piknik organizasyonu, doğum günü organizasyonu ve açık hava organizasyonları gibi etkinlikler düzenleyen firmamız, animasyon ve organizasyon hizmetleri konusunda deneyimli ve profesyonel bir ekibe sahiptir. Organizasyonların canlılığını korumayı iyi bilirler, her yaş grubuna hitap ederler. Alışılmışın dışında farklı fikirler ve projelerle organizasyonlarınızı renklendirirler.

Yalnızca İzmir değil, İzmir ve çevresinde, Ege Bölgesi’nde ve Tüm Türkiye’de animasyon ve organizasyon hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Piknik organizasyonu gibi etkinliklerinizde ihtiyaç duyduğunuz süsleme hizmetleri, ekipman kiralama, prodüksiyon hizmetleri ve müzik hizmetleri gibi alanlarda da profesyonel ekibimizle yerinde hizmet veriyoruz.

Kırkayak” yazısında 4 düşünce

 1. Pingback: Bardak Kaydırma Oyunu Kiralama İzmir Organizasyon

 2. Pingback: Süngerle Su Taşıma Oyunu İzmir Organizasyon Bireysel Oyunlar

 3. Pingback: Makyaj Güzeli Oyunu İzmir Piknik Oyunları, Bireysel ve Takım Oyunları

 4. Pingback: Çuval Yarışı İzmir Organizasyon Bireysel ve Takım Oyunları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir