Masa Langırtı

Masa Langırtı Kiralama İzmir

Masa langırtı, futbol oyunun masada oynanan mekanik bir şeklidir. Günümüzde organizasyonlarda, etkinliklerde, AVM’lerde, okullarda ve çeşitli yerlerde çok sık gördüğümüz bir oyuncaktır. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça yaygın olan masa langırtı, her yaş grubuna hitap eden, zevkle ve keyifle oynanan bir oyundur. Dünyada spor turnuvalarına dönüşmüş olan langırt oyunu, artık organizasyonlarda da yaygın olarak kullanılıyor.

Masa Langırtı Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

Langırt oyunu, futbol oyununun masaya uyarlanmış bir şeklidir. Toplam 4’er adet oyuncu kolu, bu kollarda bulunan maket oyuncular, kaleci ve 1 adet topla langırt oyunu oynanır. Normal langırtlarda 4 adet oyuncu kolu vardır, ancak mega langırtlarda bu sayı 16’ya çıkabilmektedir. Futbol oyununda olduğu gibi langırtta da defans, orta saha ve forvet oyuncuları vardır. Oyunun hakemi olan animatörümüz, topa ilk vuruşu kimin yapacağına karar vermek için yazı tura atar. Böylece oyun başlamış olur. Oyuncular kolları çevirerek topu karşı takımın kalesine atmaya çalışırlar. Karşı tarafın kalesine atılan 1 gol 1 puan sayılır. Puan alındığında hakem animatörümüz, masanın yan tarafında buluna skor çubuğuna ya da skor tabelasına takımların sayısını yazarlar.

Masa Langırtının Kuralları Nelerdir?

  • Langırt oyununda paslaşarak gol atmak zorunludur. Diğer oyuncular arasında top akışı olmadan rakip kaleye atılan gol puan sayılmaz.
  • Langırtta fırfır adı verilen hareket yani bir oyuncunun sürekli 360 derece dönme hareketi yapılamaz. Aksi takdirde oyunun düzeni bozulmuş olur.
  • Oyunda topu masadan çıkaran oyuncuya ceza olarak, atış hakkı rakip takıma verilir.

Masa Langırt Oyunu Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Oyun 5 yaş grubu ve üzeri çocuklar için uygundur. Yetişkinlerin de çok keyif aldığı ve heyecan duyduğu bir oyun olduğu için her yaş grubu için tercih edilebilir.

Masa Langırtı Dışındaki Diğer Mekanik Oyuncak Kiralama Hizmetlerimiz Nelerdir?

Masa Langırtı ve Diğer Mekanik Oyuncaklar Ne Tür Organizasyonlarda Kullanılabilir?

İzmir Organizasyon Oyuncak Kiralama Hizmetleri

İzmir Organizasyon olarak her türlü organizasyonlarınıza ve her yaş grubuna uygun olan mekanik ve şişme oyuncak ihtiyaçlarınızı kiralama, nakliye ve kurulum hizmetlerimizle birlikte karşılıyoruz.

Masa Langırtı” yazısında 2 düşünce

  1. Pingback: Mega Langırt - Şişme Oyuncak Kiralama - İzmir Organizasyon

  2. Pingback: Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kiralama İzmir Sanal Gerçeklik Oyunu Kiralama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir